Start

Ośrodek Wczasowy "Relax" położony jest u podnóża Gór Izerskich w uzdrowiskowej miejscowości Świeradów Zdrój.
W naszym ośrodku oferujemy 40 miejsc noclegowych w pokojach z łazienkami oraz smaczną i urozmaiconą kuchnię domową.
Główne atrakcje jakie możemy Państwu zaoferować to: sauna, siłownia, sala kominkowa z grillem oraz sala gimnastyczna o wymiarach 11 x 17 m przystosowana do sportów walki z matą. Ponadto na terenie Ośrodka mogą Państwo korzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu.

Obsługujemy turystykę zbiorową i indywidualną. Organizujemy wczasy, wycieczki, kursy, spotkania integracyjne oraz obozy sportowe.

Świeradów Zdrój to jedna z najstarszych i najbardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych, dlatego też mogą Państwo skorzystać z wielu zabiegów leczniczych w pobliskich sanatoriach.

Główną atrakcją Świeradowa Zdroju jest czynna przez cały rok kolej gondolowa prowadząca na Stóg Izerski. Trasa kolei wynosi 2172 m, dolna stacja 617 m n.p.m. , górna stacja 1060 m n.p.m. Więcej informacji uzyskają Państwo ze strony internetowej:  www.kolejgondolowa.pl 

 

Nie można także zapomnieć o ponad 200 km tras rowerowych rozciągających się na grzbietach Gór Izerskich, a także o wspaniałych szlakach przygotowanych dla turystyki pieszej.

Ponadto istnieje możliwość korzystania z:
- boiska do siatkówki plażowej ( na terenie ośrodka)
- stadionu piłkarskiego (300 m od ośrodka)
- oświetlonych wyciągów i gondoli (1000 m od ośrodka)
- basenu krytego (700 m od ośrodka)

Nocleg od 40,00 zł/os.

 

Hala spacerowa: jedną z największych atrakcji Świeradowa Zdroju jest najdłuższa w Polsce Hala Spacerowa zbudowana z drzewa modrzewiowego. Hala, mieszcząca pijalnię wody, galerię sztuki oraz kawiarnię  liczy sobie 80 metrów długości. Zdobią ją polichromie o motywach roślinnych, witraże oraz herby rodu von Schaffgotsch, byłych właścicieli Świeradowa Zdroju, Hala w ciągu dnia stanowi zadaszony deptak dla turystów, a wieczorem zamienia się w salę koncertową.


Stóg Izerski: jest jednym z najwyższych szczytów Gór Izerskich, położonym na zachodnim krańcu Wysokiego Grzbietu. Z wierzchołka szczytu rozciąga się przepiękny widok na Sępią Górę w Kamienieckim Grzbiecie (drugi śląski grzbiet Gór Izerskich - równoległy do Wysokiego Grzbietu) oraz na sporą część Pogórza Izerskiego. Poniżej szczytu znajduje się wybudowane w 1924 roku ze środków fundacji Schaffgotschów drewniane schronisko posiadające typowe cechy budowli śląsko - łużyckiej.


Szklarska Poręba: dla aktywnych polecamy wspinaczkę na szczyt "Szrenicę" (1362 m npm.), na którym znajduje się znane schronisko o takiej samej nazwie. Ponadto do głównych atrakcji tej miejscowości zaliczyć należy Wodospad Kamieńczyka (najwyższy wodospad w Sudetach, próg wodospadu 843 m npm.) i Wodospad Szklarki (próg wodospadu 520 m npm.)